Hledaný výraz

Dr. Klaus Patzak se stal novým finančním ředitelem společnosti Schaeffler AG

Pressrelease Stage Image
Dr. Klaus Patzak

20.07.2020 | Svitavy, Praha

  • Dr. Klaus Patzak jmenován členem představenstva s účinností k 1. srpnu 2020
  • Dr. Klaus Patzak přebírá po Dietmaru Heinrichovi rezort financí & IT
  • Dietmar Heinrich odchází k 31. červenci 2020

Světový dodavatel automobilového a ostatního průmysl Schaeffler sděluje, že dozorčí rada společnosti Schaeffler AG jmenovala na svém dnešním zasedání Dr. Klause Patzaka (55) členem představenstva Schaeffler AG s účinností k 1. srpnu 2020. Dr. Patzak bude vykonávat funkci finančního ředitele (CFO). Do jeho působnosti spadá úsek financí a IT. Nahradí tak Dietmara Heinricha (56), který po dohodě odchází ze společnosti Schaeffler AG k 31. červenci 2020, aby se věnoval novým profesním výzvám.

Dr. Patzak zahájil svoji kariéru po studiích a promoci v Mnichově v roce 1993 v ústřední finanční divizi společnosti Siemens AG, kde naposledy působil na pozici managing partner pro vybrané holdingové společnosti (POC), jako jednatel společnosti Siemens Gas & Power Management GmbH a rovněž jako chief financial officer (CFO) nové divize Siemens Gas and Power. Předtím byl v období let 2016 až 2018 členem představenstva společnosti Bilfinger SE. Na stejné pozici působil od roku 2011 až do roku 2016 ve společnosti Osram Licht AG. V letech 2002 a 2011 zastával různé vedoucí pozice na úseku corporate finance u společnosti Siemens AG, kde řídil mimo jiné úseky auditů, bilancování a výkaznictví a hlavní oddělení reportingu a controllingu. Od roku 2000 do roku 2002 byl obchodním ředitelem divize Drathgebundene Kommunikation (linková komunikace) společnosti Infineon AG. Předtím působil ve vedoucích funkcích centrálního finančního oddělení ve společnosti Siemens AG a dva roky pracoval v dceřiných společnostech Siemens ve Spojených státech. Dr. Patzak je promovaný ekonom a inženýr ekonomie a ekonom se specializací na průmyslovou výrobu.

Georg F. W. Schaeffler, společník a předseda dozorčí rady společnosti Schaeffler AG, řekl: „Jsme rádi, že jsme v osobě pana Dr. Klause Patzaka získali pro společnost Schaeffler AG velmi zkušeného a kompetentního finančního ředitele. Pan Dr. Patzak přichází do skupiny Schaeffler v době, která na nás klade vysoké nároky. Jsme přesvědčeni, že svými hlubokými znalostmi významnou měrou přispěje k tomu, že skupina Schaeffler zůstane i v budoucnu prosperujícím podnikem. Jeho bohaté a dlouholeté zkušenosti ve významných nadnárodních průmyslových a technologických podnicích jsou pro nás zvláště cenné.“

Georg F. W. Schaeffler poté poděkoval Dietmaru Heinrichovi a řekl: „Pan Dietmar Heinrich pracoval ve skupině Schaeffler 25 let. Za tuto dobu získal velké zásluhy ve významných funkcích v tuzemsku i v zahraničí. Zejména bych chtěl zdůraznit, že s neobyčejně velkým nasazením pracoval pro skupinu Schaeffler v době koronavirové krize, a to i přes svůj plánovaný odchod. Jménem všech členů dozorčí rady děkuji panu Heinrichovi za jeho mnohaletou práci a v jeho dalším profesním životě mu přeji hodně úspěchů nejen jménem svým, ale i jménem své matky Maria-Elisabeth Schaeffler-Thumannové.

Vydavatel: Schaeffler CZ s.r.o
Země vydání: Česká republika

Příslušná média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal adress:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

Materiály ke stažení

Tiskové zprávy

Balíček (tisková zpráva + média)

Sdílet stránku

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat