Hledaný výraz

Nabídka pro žáky a studenty

Základní školy

Společnost Schaeffler Production CZ v rámci podpory technického vzdělávání spolupracuje se základními školami lanškrounského a svitavského regionu. Školy využívají naši nabídku spolupráce v rámci těchto programů:

 • komentované exkurze v našich závodech v Lanškrouně a ve Svitavách,
 • dílničky pro žáky 8. a 9. tříd. Tento program pomáhá dětem nahlédnout do světa techniky v jiném než školním prostředí. V podobě soutěže se mohou sami přesvědčit, že při dodržení určitých zásad lze i v běžném životě spoustu činností dělat jinak, efektivněji, zodpovědněji. Velice nás překvapilo, jak kreativní jsou žáci např. při tvorbě SWOT analýzy,
 • na doporučení zástupců některých základních škol jsme v roce 2019 spustili projekt Dílničky do škol. Díky tomuto programu si žáci mohou vyzkoušet manuální zručnost při sestavování reálné výrobní součástky, a to přímo ve škole v rámci výuky,
 • pořádáme také setkání výchovných poradců, kde se snažíme přiblížit zástupcům škol pracovní náplň jednotlivých technických profesí tak, aby tyto informace mohly být dále předávány žákům a jejich rodičům, se snahou podpořit zájem o technické učební a studijní obory.

Střední odborné školy a odborná učiliště

Dlouholetá spolupráce se středními školami v regionu spočívá především v zajišťování odborného výcviku a odborné praxe, a to jak individuální, tak i skupinové. Dále pravidelně organizujeme komentované exkurze a workshopy v obou našich závodech. Žáci vybraných studijních a učebních oborů se mohou přihlásit do našeho stipendijního programu. Studentům a žákům starších 15 let nabízíme také možnost letních brigád.

Podporované studijní obory zakončené maturitní zkouškou:

 • Mechatronik
 • Mechanik seřizovač
 • Mechanik plastikářských strojů – jediný svého druhu v České republice

Podporované tříleté učební obory:

 • Nástrojař
 • Obráběč kovů
 • Zámečník

Spolupracující střední školy:

 • Střední odborné učiliště Svitavy – www.sousvitavy.cz
 • Střední odborná škola a střední odborné učiliště Lanškroun – www.spslan.cz
 • Vyšší odborná škola a střední škola technická Česká Třebová – www.vda.cz

Spolupráce je určena i pro další střední školy v regionu.

Stipendijní program:
Cílem Smlouvy o poskytování příspěvku na studium a o budoucím zaměstnání je navázání dlouhodobé spolupráce mezi žákem a společností Schaeffler. Kromě finanční podpory během studia je hlavním bodem tohoto programu možnost absolvovat odbornou praxi přímo v našich provozech. Máme zájem o to, aby se žáci během studia seznámili s technologiemi, které se u nás používají, se zavedenými procesy a firemní kulturou. To vše pod vedením zkušených odborníků.
Výše měsíční částky stipendia se odvíjí od známek z odborných předmětů a odborného výcviku, studovaného oboru a ročníku. Podmínkou k vyplacení stipendia je nulová neomluvená absence a chování hodnocené jako velmi dobré. Po ukončení středoškolského studia vzniká povinnost přijmout nabídku společnosti na uzavření pracovního poměru minimálně na dobu 1,5 roku a získat tak možnost dalšího profesního růstu i nových pracovních zkušeností.
Podporujeme také další vzdělávání našich studentů, v případě navazujícího studia stejného nebo podobného oboru na střední nebo vysoké škole lze smlouvu o poskytování stipendia prodlužit.

Odbornou praxi a dlouhodobý odborný výcvik, ale také letní brigádu, nabízíme přednostně studentům a žákům, kteří s námi mají uzavřenou stipendijní smlouvu.

Učňovské středisko

Na jaře roku 2018 bylo v našem svitavském závodě uvedeno do provozu učňovské středisko, které je vybavené vlastním vstřikovacím lisem, vrtačkou, elektronářadím a dalším profesionálním vybavením. Odbornou praxi pod dohledem našich specialistů zde vykonávají žáci oborů Mechanik plastikářských strojů, Zámečník, Nástrojař a Obráběč kovů.

Vysoké školy

Studujete vysokou školu, baví Vás technika a chcete se dozvědět více o příležitostech, které Vám Schaeffler Production CZ nabízí? Pak jste tu správně.

Již během studia Vám nabízíme letní brigádu nebo placenou stáž s možností závěrečné práce, a to jak v lanškrounském, tak i svitavském závodě.

Jste čerstvý absolvent? Nabízíme Vám:

 • program Young engineer / trainee (1-2letá rozvojová stáž v zahraničí)
 • kreativní práci v mezinárodním týmu
 • motivační finanční ohodnocení
 • možnost profesního rozvoje a kariérního růstu ve více než 170 závodech společnosti Schaeffler po celém světě
 • pružnou pracovní dobu
 • jazykové kurzy zdarma
 • bohatý sociální program a lákavé benefity

Pokud si z nabízených možností vyberete, pro více informací a podmínkách nás kontaktujte:

Schaeffler Production CZ s.r.o.

Témata závěrečných prací

Zde naleznete doporučená témata bakalářských a diplomových prací. V případě, že Vám témata nevyhovují, můžete si zvolit vlastní téma, které je zaměřené na strojírenský průmysl, zpracování plastů, případně logistiku, kvalitu či projektové řízení. Individuální téma musí být schválené vedením podniku.

závěrečné práce témata

Přednášky na VUT Brno

Přednášky zajišťuje naše sesterská společnost Schaeffler Skalica. Jedná se o celosemestrální kurz Převodové komponenty. Tematicky je rozdělen do šesti přednášek, kde se studenti postupně seznámí s problematikou automatických, automatizovaných a manuálních převodovek, řídících systémů, synchronizace a ozubených převodů. Všech šest přednášek je rozděleno na tematickou a praktickou část, které se přikládá větší důraz. V průběhu si studenti vyzkouší rozebrat a složit automatickou převodovku, synchronizační systém z manuální převodovky. Mají možnost vidět a pochopit funkci diferenciálu, hydrodynamického měniče, automatizovanou převodovku, planetový převod a mnoho jiného reálného „železa“.

Zkušenost jednoho z účastníků odborného kurzu: „Děkujeme za tento seminář, který pomohl při studiu a byl užitečnější jako podobný předmět, který je vyučován na škole, zvlášť kvůli prezentacím, které obsahovaly také videa, i pro reálné modely. Přednášející podávalli problematiku na adekvátní a vždy srozumitelné úrovni a vládla nám příjemná atmosféra, za což děkujeme. Seminář v podobném duchu uvítám i další rok a tento rozhodně doporučuji.“

Sdílet stránku

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat