Hledaný výraz

Schaeffler Production CZ

Výstavba nového závodu německého koncernu Schaeffler je dokončena na ulici Průmyslová ve Svitavách. Jedná se o závod, který je součástí společnosti Schaeffler Production CZ s.r.o., která má 2 výrobní závody ve 2 městech: v Lanškrouně a ve Svitavách. Společnost Schaeffler Production CZ je 100% právním nástupcem společnosti INA Lanškroun, s.r.o.

Nový podnik ve Svitavách se orientuje na výrobu dílů pro automobilový průmysl pro přední výrobce aut, stavba započala v listopadu 2015 a to za účasti prezidenta republiky a dalších významných představitelů koncernu a veřejného života.

V průběhu samotné fáze výstavby, která proběhla v extrémně krátkém čase, se investovalo více jak 500 mil. Kč. Celkové náklady na investici do výrobního závodu Schaeffler ve Svitavách přesahují 2,5 miliardy Kč. V září 2016 už byly ve svitavském závodě první výrobní technologie, které odstartovaly další etapu Schaeffler v České republice. Společnosti Schaeffler Production CZ je dlouhodobě vyhledávaným zaměstnavatelem v regionu a pod její značkou najde v dalších letech perspektivní a stabilní zaměstnání až 1000 obyvatel regionu.

Sdílet stránku

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat