Hledaný výraz

Schaeffler zahajuje sériovou výrobu elektromotorů

Pressrelease Stage Image
Elektrické pohony náprav od společnosti Schaeffler bodují svým kompaktním konstrukčním provedením.

25.01.2021 | Praha

  • Portfolio produktů na míru pro oblast elektromobility – od komponent až po kompletní systémy pohonů
  • Schaeffler se etabluje jako přední poskytovatel trvale udržitelných řešení elektromobility v rámci všech úrovní elektrifikace
  • Cílené akvizice dále posilují technologické know-how
  • Vstup do nového tržního segmentu s elektromotory pro heavy-duty aplikace

Po založení vlastního obchodního úseku, k němuž došlo před třemi lety na začátku roku 2018, teď Schaeffler sklízí výrazné úspěchy svého důsledného zapojení do oblasti elektromobility. Spuštění sériové výroby řady produktů pokrývajících všechny úrovně elektrifikace dokládá, že si Schaeffler vede v této oblasti velmi dobře a jako technologický partner utváří budoucí podobu světové mobility. „Úspěšně jsme se transformovali na dodavatele pohonů pro trvale udržitelnou elektromobilitu a etablovali jsme se jako spolehlivý partner zákazníků,“ uvádí Matthias Zink, ředitel úseku Automotive Technologies společnosti Schaeffler AG. Schaeffler se přitom vyznačuje komplexním know-how na úrovni komponent i systémů: „Elektromobilitou se zabýváme už více než 20 let a rozumíme problematice hnacích ústrojí. Díky inovativnímu potenciálu globálního dodavatele automobilek a dalších průmyslových odvětví a také vynikajícím kompetencím v oblasti průmyslové výroby pro zákazníky představujeme preferovaného partnera.“

Společnost Schaeffler přitom během uplynulých let důsledně posilovala své kompetence v oblasti elektromobility postupnými strategickými akvizicemi. Díky akvizici společnosti Elmotec-Statomat na konci roku 2018 a takto získaným kompetencím v oblasti technologie vinutí teď koncern může plně pokrýt všechny aspekty průmyslové výroby elektromotorů. Velmi se vyplatila i akvizice společnosti Compact Dynamics, díky níž koncern Schaeffler už v roce 2016 získal vývojové specialisty se zaměřením na koncepce elektrických pohonů.

Sériově vyráběná řešení pro každou úroveň elektrifikace
Schaeffler poskytuje technologie pro všechna elektrifikovaná pohonná ústrojí. Už od roku 2017 úspěšně probíhá sériová výroba elektrických pohonů náprav, které jsou důležitou součástí celých elektrických systémů náprav vozidel a zajišťují optimální převodový poměr a přenos síly z elektromotoru na kola. Jedná se přitom o řešení se širokým spektrem možného využití: V elektromobilu Audi e-tron se elektrické pohony náprav od společnosti Schaeffler upravené konstrukce používají na obou nápravách k pohonu všech kol vozidla. Také model Porsche Taycan je vybaven vysoce účinným koaxiálním elektrickým pohonem nápravy od společnosti Schaeffler, zajišťujícím optimální převodový poměr u přední nápravy. Se svým koaxiálním elektrickým pohonem nápravy získala společnost Schaeffler prestižní ocenění PACE Award 2020, které se po celém světě považuje za měřítko úspěšnosti projektů v automobilové branži. Společnost Schaeffler mimoto získala zakázky na elektrické pohony náprav s tzv. řešením 3 v 1, které představuje kombinaci elektromotoru, převodovky a řídicí elektroniky v rámci jednoho systému. Jedná se přitom o vysoce výkonné elektrické pohony náprav s progresivní výkonovou hustotou.

Elektromotory: zahájení sériové výroby
Letos bude spuštěna sériová výroba elektromotorů pro hybridní moduly, hybridní převodovky i čistě elektrické pohony náprav. Základem elektromotorů, které vyrábí Schaeffler, je modulární a vysoce integrovaná technologická platforma. Kompetence společnosti Schaeffler v oblasti výroby a technologie veškerých komponent systémů elektrických pohonů jsou klíčovým faktorem pro průmyslovou produkci špičkové a přitom hospodárné techniky. Kromě různých zakázek na sériovou výrobu elektromotorů pro osobní automobily se nedávno podařilo dosáhnout dalšího významného milníku: Schaeffler vstupuje do segmentu tzv. heavy-duty aplikací pro nákladní vozidla a oznamuje sériovou výrobu elektromotorů s technologií vlnivého vinutí, která nabízí výhody při montáži a vyznačuje se vysokou výkonovou hustotou.

Rekordní objednávka dedikovaných hybridních převodovek
Jak jsme informovali už loni, společnost Schaeffler získala rekordní zakázku na výrobu dedikovaných hybridních převodovek a bude od roku 2024 dodávat kompletní pohonnou jednotku se dvěma elektromotory a řídicí elektronikou, integrovanou do převodovky. Systémový výkon 120 kW umožňuje dosáhnout sportovních jízdních vlastností při nízké spotřebě paliva. „Jsme na velmi dobré cestě,“ říká Dr. Jochen Schröder, vedoucí obchodního úseku Elektromobilita. „Díky modulárnímu portfoliu produktů dokážeme splnit každý požadavek zákazníka, kterému můžeme nabídnout přizpůsobené sériové řešení na míru,“ uzavírá Dr. Schröder. Úspěchy obchodního úseku Elektromobilita přitom odrážejí to, co platí pro všechny oblasti podnikání tohoto dodavatele automobilek a dalších průmyslových odvětví. Schaeffler je poskytovatelem komponent, systémů i služeb, což je patrné z rozsáhlého portfolia nabízených produktů.

Vydavatel: Schaeffler CZ
Země vydání: Česká republika

Příslušná média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal adress:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

Materiály ke stažení

Tiskové zprávy

Balíček (tisková zpráva + média)

Sdílet stránku

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat