Hledaný výraz

Schaeffler posiluje obchod s ložisky a vyvíjí ložiska pro e-mobilitu

Pressrelease Stage Image
Inovativní technologie pro elektrická vozidla: Třířadé ložisko TriFinity společnosti Schaeffler nabízí vyšší pevnost a odolnost ve srovnání se standardním ložiskem se dvěma řadami kuliček. Díky čelnímu ozubení lze výrazně zmenšit průměr ložiska.

18.02.2022 | Svitavy

  • Inovativní ložiskové technologie společnosti Schaeffler jsou důležitým klíčem k efektivní a udržitelné mobilitě
  • Třířadé ložisko TriFinity a vysoce výkonné kuličkové ložisko s odstředivým kotoučem poskytují nejvyšší účinnost a životnost pro všechny typy pohonů
  • Zákaznická řešení na míru pro elektromobily jsou důkazem úspěšné transformace společnosti Schaeffler

Inovativní řešení ložisek hrají klíčovou roli v udržitelné mobilitě tím, že zvyšují energetickou účinnost systémů hnacích ústrojí a podvozků. U elektrifikovaných vozidel znamená každá úspora energie prodloužení dojezdu. Každé ložiskové místo je proto během vývoje pečlivě sledováno, protože se snažíme optimalizovat tření, a tím zvýšit užitek pro zákazníka. Společnost Schaeffler, globální dodavatel pro automobilový průmysl a ostatní odvětví průmyslu, si uvědomuje potenciál inovativních ložisek a představuje dvě další produktové inovace určené speciálně pro elektromobily: třířadé ložisko kola TriFinity a vysoce výkonné kuličkové ložisko s odstředivým kotoučem. "Inovativní ložiskové technologie jsou nedílnou součástí naší produktové DNA a mají zásadní význam pro úspěšný obchodní rozvoj divize Automotive Technologies," říká Matthias Zink, člen představenstva Automotive Technologies Schaeffler AG. "Společnost Schaeffler usiluje o to, aby svými účinnými a vysoce přesnými ložiskovými řešeními vybavila nejen konvenční pohony, ale také elektrifikované hnací systémy a podvozky, a učinila je tak ještě lepšími a udržitelnějšími."

S cílem spojit synergie a nabídnout svým zákazníkům ještě rychleji řešení na míru založila společnost Schaeffler na začátku roku ve své divizi Automotive Technologies novou obchodní divizi Bearings. "E-mobilita je velkou příležitostí pro náš obchod s ložisky," říká Dr. Dieter Eireiner, vedoucí nové obchodní divize. "V příštích letech očekáváme silný obchodní rozvoj a vidíme prodejní potenciál zejména v oblasti kuličkových, válečkových a kuželíkových ložisek. Již jsme se zapojili do slibných vývojových projektů s renomovanými výrobci vozidel. Inovativní technologie ložisek mají velký význam také v odvětví lehkých a těžkých užitkových vozidel, protože výrazně zvyšují dojezd. Společně s našimi zákazníky chceme posunout ložiska na novou úroveň.“

TriFinity: Tři řady pro maximální modularitu
Společnost Schaeffler nabízí třířadé ložisko kola TriFinity, které je určeno pro použití v elektrifikovaných hnacích soustavách. V porovnání se standardním ložiskem se dvěma řadami kuliček umožňuje TriFinity přenášet větší zatížení nápravy s výrazně vyšší životností a pevností, aniž by se změnily rozměry ložiska. Kromě toho lze předepjaté kuželíkové ložiskové jednotky nahradit touto inovativní konstrukcí kuličkových ložisek. Přechod z kuželíků na kuličky vede k výraznému zlepšení třecího momentu a pevnosti, což má za následek snížení spotřeby energie na vozidlo o 0,7 % v cyklu FTP 75. Kombinace čelního ozubení Schaeffler a TriFinity umožňuje řešení downsizingu v podobě ložiskových jednotek kol s menším průměrem, což vede k nižšímu tření ložisek a těsnění, optimalizované hmotnosti ložisek a nižší uhlíkové stopě. Čelní ozubení bez vůle umožňuje při stejných rozměrech ložisek přenášet až o 50 % vyšší točivý moment při nižší hmotnosti, snadnější montáži a nižší hlučnosti v elektrických vozidlech.

Vysoce výkonná kuličková ložiska pro vyšší účinnost a maximální životnost
S novým vysoce výkonným kuličkovým ložiskem s odstředivým kotoučem nabízí společnost Schaeffler vysoce účinné a udržitelné ložisko s optimalizovaným třením pro aplikace e-mobility. Kombinuje výhody otevřeného ložiska s výhodami ložiska s těsněním. Při snížení tření o 0,3 Nm a snížení emisí CO2 o cca. 0,1 g/km na jedno ložisko je vysoce výkonné kuličkové ložisko s odstředivým kotoučem jednoduchým a inteligentním řešením s velkým vlivem na celkový výkon. Ve srovnání s otevřeným ložiskem je životnost vysoce výkonného kuličkového ložiska desetkrát vyšší a zároveň se podařilo snížit náklady. Tato inovace již získala ocenění "Magna Supplier Award" a v současné době je nominována na Německou cenu za inovace 2022.

Zde najdete tiskovou fotografii Matthiase Zinka: www.schaeffler.com/de/executive-board

Vydavatel: Schaeffler Czech Republic
Země vydání: Česká republika

Příslušná média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal adress:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

Materiály ke stažení

Tiskové zprávy

Balíček (tisková zpráva + média)

Sdílet stránku

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat