Hledaný výraz

Schaeffler na veletrhu Hannover Messe 2022 Schaeffler prezentuje udržitelná řešení pro potravinářský průmysl a inovace pro robotiku

Pressrelease Stage Image
Na veletrhu Hannover Messe 2022 společnost Schaeffler představí svůj nový produktový program pro oblast „Food, Beverage & Packaging“ (potraviny, nápoje a obaly). Při nových jednotkách napínacího ložiska a pouzdra byl plast z hygienického hlediska optimalizován.

29.03.2022 | Schweinfurt / Svitavy

  • Udržitelné inženýrství a nové portfolio pro potravinářský a obalový průmysl
  • Rozšíření sortimentu produktů pro roboty s lehkou konstrukcí a kolaborativní roboty, jakož i prezentace harmonické převodovky s integrovaným systémem snímačů
  • Rozšíření portfolia řešení o vysoce přesné planetové převodovky

Na veletrhu Hannover Messe 2022 se společnost Schaeffler soustředí na potravinářský a obalový průmysl a také robotiku, dva sektory s celosvětově vysokou poptávkou po inovativních řešeních. Jak zdůraznil Ralf Moseberg, vedoucí obchodní oblasti Industrial Automation ve společnosti Schaeffler, potravinářský a obalový průmysl se v současnosti nachází v prostředí tlaku mezi udržitelností, nižšími výrobními náklady a přísnými hygienickými předpisy. V Hannoveru bude Schaeffler prezentovat svůj nový sortiment produktů pro potravinářský průmysl, jakož i způsoby řešení uvedených výzev v daném odvětví pomocí automatizačních řešení z praxe. Ralf Moseberg a jeho spolupracovníci vnímají „udržitelné inženýrství“ jako silný nástroj pro úsporu energie a surovin a zároveň jako velkou výhodu pro zákazníky. Od konstruktérů a vývojářů se vyžaduje komplexnější analýza stávajících řešení z hlediska spotřeby zdrojů, životnosti, opotřebení a provozních nákladů a hledání alternativ.
V Hannoveru budou představeny i příklady toho, jak lze ideálně zkombinovat digitalizaci a udržitelnost v každodenním provozu.

Robotika je již druhým po sobě jedním z hlavních témat společnosti Schaeffler na veletrhu Hannover Messe – i když vloni to bylo jen čistě digitální. Letos bude poprvé představeno značně rozšířené portfolio přesných harmonických převodovek a harmonická převodovka se snímači, obě pro použití v kloubových robotech s užitečným zatížením přibližně do 20 kg. „Koncepčně a technologicky využíváme nový, inovativní přístup s integrovanými snímači točivého momentu pro každý kloub kobota, což vzbudilo velký zájem mezi našimi pilotními zákazníky,“ uvedl Moseberg.

Společnost Schaeffler kromě toho v Hannoveru představí také portfolio vysoce přesných planetových převodovek konstrukční řady PSC pro průmyslové roboty. Ve srovnání se standardem na trhu se vyznačuje desetinásobně nižší torzní vůlí a třikrát delší životností. Takové velké skoky ve vývoji jsou ve strojírenství vzácné a otevírají nové oblasti použití.

Vydavatel: Schaeffler CZ
Země vydání: Česká republika

Příslušná média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal adress:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

Materiály ke stažení

Tiskové zprávy

Balíček (tisková zpráva + média)

Sdílet stránku

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat