Hledaný výraz

Schaeffler Lanškroun a Schaeffler Svitavy přispívají k udržitelnosti konkrétními výsledky

Pressrelease Stage Image

22.04.2022 | Lanškroun, Svitavy

  • Výstavba nových fotovoltaických elektráren v areálu závodů
  • Stanice pro elektromobily a elektrokola zaměstnanců
  • 90% odpadu recyklováno nebo tepelně využito

Téma udržitelnosti má pro skupinu Schaeffler strategický význam i v následujících letech. Navzdory současné geopolitické nejistotě společnost Schaeffler neustupuje od svých závazků a cílů. Zaujímá holistický přístup k vývoji inovativních produktových řešení pro požadavky budoucnosti - od výroby energie šetrné ke klimatu a alternativních pohonů až po inteligentní řešení oprav a nové koncepty mobility. Společnost Schaeffler je také jedním z 50 lídrů v oblasti udržitelnosti a klimatu, které vybrala Organizace spojených národů.

Usilovně pracuje na tom, aby všechny její výrobní závody po celém světě byly do roku 2030 klimaticky neutrální a aby se do roku 2040 přizpůsobil celý dodavatelský řetězec. Společnost Schaeffler ve svých výrobních závodech v Evropě již od roku 2021 nakupuje 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů.

“ I naše dva závody v Lanškrouně a ve Svitavách se zavázaly, že nejpozději do roku 2030 dosáhnou CO2 neutrální výroby, tzn. veškeré energie spotřebovávané pro provoz obou závodů budou pocházet z ekologických zdrojů. V letošním roce máme před sebou několik výzev, které nás posunou blíže k dosažení našeho cíle,“ říká Gabriel Michalec, ředitel Schaeffler Production CZ.

Opatření přispívající ke klimatické neutralitě

Hlavním projektem je výměna technologie ve stávající kotelně v závodě v Lanškrouně za novou CO2 neutrální. V přípravné fázi se dále nachází projekt na výstavbu dvou fotovoltaických elektráren na střeše závodů. V Lanškrouně to bude systém s výkonem 134 000 kWh, což představuje roční spotřebu 45 českých domácností. A ve Svitavách podobné řešení s výkonem 159.000 kWh, což odpovídá roční spotřebě 53 domácností.

Přechodem na LED osvětlení ve výrobních halách v Lanškrouně a ve Svitavách, v rámci projektu energetické efektivity 2022, dosáhnou závody úspory elektrické energie celkem 616 187 kWh ročně.

Stanice pro elektromobily a elektrokola

Během posledních dvou let (2020 – 2021) byly v obou závodech vybudovány nabíjecí stanice pro elektromobily, které slouží primárně k přepravě pracovníků campusových oddělení mezi závody. Vozový park se každoročně rozšiřuje o další elektroauta, aktuálně jich je šest. Ve Svitavách bylo navíc vybudováno nabíjecí místo pro elektrokola zaměstnanců.

90 % odpadu je recyklováno nebo tepelně využito

K ochraně životního prostředí přispívá i přístup ke třídění odpadů a snaha o snížení jeho množství například pomocí používání pratelných utěrek ve výrobě. V současné době odesílájí závody k recyklaci, případně k tepelnému využití, cca 90 % odpadů, které vyprodukují. Vzhledem k tomu, že největší část odpadu tvoří plasty z výroby ve vstřikovně plastů, zavedla společnost Schaeffler Production CZ precizní způsob třídění těchto odpadů podle jednotlivých druhů plastů, což vyžaduje vysokou míru znalostí a velkou angažovanost zaměstnanců.

Každý přispěje svým dílem

U příležitosti letošního Dne Země byla vyhlášena výzva k ochraně životního prostředí, do které se mohli zapojit všichni zaměstnanci a jejich rodinní příslušníci. Cílem je udělat něco přínosného pro přírodu v okolí, ať už se jedná o úklid odpadu v přírodě, budováních hmyzích domečků, výrobu aneb věšení ptačích budek. Na podzim roku 2022 je ve spolupráci s okolními obcemi plánována výsadba ovocných a dalších listnatých stromů.

Vydavatel: Schaeffler CZ
Země vydání: Česká republika

Příslušná média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal adress:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

Materiály ke stažení

Tiskové zprávy

Balíček (tisková zpráva + média)

Sdílet stránku

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat